YAPI yayın hayatına pRchitect çatısı altında devam ediyor!

 01/21/2018 - 20:32

Mimarlık, tasarım, kültür-sanat dergisi YAPI, 1973 yılından bu yana sürdürdüğü 45 yıllık yayın hayatına 434. sayısıyla kesintisiz devam edecek.

Türkiye'nin en köklü Mimarlık, Tasarım, Kültür ve Sanat Dergisi olarak 1973 yılının Temmuz ayından bu yana yayın yaşamını aralıksız sürdüren YAPI Dergisi, Şubat 2018'de 434. sayısını yayımlayacak olmanın gururunu yaşıyor... Yıllardır YAPI Dergisi ile bütünleşmiş olan yazı işleri, reklam ve grafik tasarım ekibiyle birlikte pRchitect çatısı altında yaşamaya devam edecek olan dergi; 45 yıldır izleyerek, okuyarak, projelerini, yazılarını ve ürün haberlerini paylaşarak destek veren tüm değerli YAPI dostlarını 434. sayısında buluşmaya davet ediyor. 

 

Bir mimarlık kültürü dergisi olan YAPI, içerdiği konuların kapsamı ve çeşitliliğinin yanısıra, yayımlanan metinlere ve yayın kalitesine gösterdiği özenle 45 yıldır benzerlerinden ayrışıyor. Türkiye'den ve dünyanın çeşitli yerlerinden en yeni proje ve uygulamalara geniş yer verilen YAPI Dergisi'nde çevre, şehircilik, mimarlık kuramı ve tarihi, teknoloji ve malzeme, endüstri tasarımı ve sanat konuları geniş bir yelpazede ele alınıyor. Özellikle mimarlık mesleğinin etik kuralları, çağdaş düşüncenin egemenliği, toplumsal sorumluluk, tarafsızlık, Türkçe'yi özenli kullanma gibi ilkeleri YAPI'yı farklı, saygın ve güvenilir kılıyor.

 

Türkiye ve Kuzey Kıbrıs'ta oldukça kapsamlı bir coğrafyada dağıtılması, çok farklı sektörlerden gelen geniş okuyucu profili, içeriğini belirleyen konuların beslendiği alanların çeşitliliği, çok katılımlı bir yayın oluşu, 45 yıldır Türkiye'deki mimarlık ürünlerini aksatmadan yayımlayarak Türkiye Mimarlık Panoraması çizmesi, bu bağlamda belge ve kaynak değeri taşıması YAPI Dergisi'nin öne çıkan özelliklerinden...

 

Ulusal ve uluslararası düzeyde mimarlık dünyasındaki gelişmeleri yakından izleyen, mimarlık ortamının ve yapı dünyasının gereksinimlerine odaklanan YAPI Dergisi mimari gelişmelere ayak uyduran, mimarlık ortamının, yapım sektörünün gereksinimlerine seslenen bir dergi üretimini hedefliyor. YAPI Dergisi'nin okur kitlesinin büyük çoğunluğunu mimarlar, mimarlık öğrencileri ve sanayiciler oluşturuyor. 

 

YAPI, 45 yıl boyunca çağdaşlıktan, doğru habercilikten, sürdürülebilir bir çevreden ve nitelikli mimarlıktan yana oldu. Binlerce habere, yüzlerce yazıya, projeye ve uygulamaya hep bu anlayışla yer verdi. Yazı, proje ve uygulama konularında sunduğu malzemelerin özgün olmasında titizlik gösterdi; zor ama doğru olan yolu izleyerek ilkeli yayıncılık etiğinden kesinlikle ödün vermedi. 

 

YAPI Dergisi, pRchitect bünyesinde sürecek olan yeni yayın hayatında da 45 yıllık yayın ilkelerini hiç bozmadan sürdürerek, sadık okurlarını nitelikli ve özgün içerikle buluşturmaya devam edecek.