Mozaik desenlerin modaya yansıması

 12/21/2018 - 10:27

Nimes şehrinin eşsiz tarihi ve sanat dolu atmosferinden beslenerek hazırlanan Cacharel Sonbahar/Kış 2018-19 Koleksiyonu’nda, Nimes sokaklarını süsleyen mozaik desenler ön plana çıkıyor. 

Cacharel, bu sezon tasarımlarında Nimes’in zengin geçmişinden gelen desenlere yer veriyor. Nimes’i saran Arnavut kaldırımlarından esinlenen, tasarım ile sokak desenlerini senkronize ederek tasarlanan petek desenli triko, koleksiyonda öne çıkan parçalar arasında yer alıyor. Enjeksiyon baskı ile elde edilen petek görünüm, Cacharel’in modern teknikleri ustaca kullanması yönünü gözler önüne seriyor.

 

Desen kullanımında yenilikçi bir tavır sergileyen Cacharel, ekose desenleri ceketlerinde sık sık kullanıyor. Bu sezonda öne çıkan parçalar arasında olan ekoseyi sezonun renkleri gri ve gül kurusu ile bir araya getiren Cacharel, ceketleri kombinlediği denim pantolonlarıyla modern bir duruş sunuyor. Desene desen uygulaması sergileyen ceket ve kravat kombinleri de mozaiğin cesurca yorumlanması olarak karşımıza çıkıyor.

 

Cacharel, modern yaşam ile tarih arasında bir köprü kurarak Nimes’in zengin geçmişinden gelen ruhu tasarımlarına yansıtıyor. Şehrin desenlerini özümseyip tarihi dokusunu modern moda anlayışıyla harmanlayarak bizler için yepyeni bir deneyim imkanı sağlıyor.