Nurus'tan Ankara'ya 90. yıl hediyesi

 

Nurus, başkent Ankara’ya değer katacak yeni bir mağaza açtı. Teknoloji ile zanaati birleştiren ve Türkiye’nin en fazla tasarım ödülü alan markası olan Nurus, Söğütözü’ndeki mağazasında ofis yaşam alanlarından uçak koltuğuna kadar teknoloji ile mobilya birleşiminin sonuçları olan ürünlerini sergiliyor. 

Siyaset, kamu ve iş dünyasından çok sayıda davetlinin katıldığı açılışta konuşan Nurus Yönetim Kurulu Başkanı Güran Gökyay, 1927 yılında Ankara’da başlayan yolculuğun Nurus’u bugün dünyada 50’ye yakın ülkede iş yapan global bir markaya dönüştürdüğünü söyledi.


“Biz bir Ankara markasıyız. Ankara'dan çıkarak, dünyaya uzandık. 50 ülkeye ihracat yapan bir global marka olduk” diyen Güran Gökyay, “Ankara markası olarak kendi şehrimize yatırım yapma kararı aldık. Başkent’in merkezinde, prestijli bir mekanında yer alan bu mağaza, bizim “amiral gemimiz” olacak. İnovatif yapımızı, tasarım gücümüzü, teknoloji ile mobilya birleşiminin sonuçlarını bu mağazamızda herkes yakından görebilecek” diye konuştu.

Geleceği şekillendiren marka
Nurus’un dünya çapında 100’e yakın tasarım ödülü olduğunu vurgulayan Gökyay, “1927 yılında dedem Nurettin Usta ile başlayan bu yolculuk, babam Akın Gökyay’ın, annem Birten Gökyay’ın talebi üzerine PTT’deki görevini bırakarak firmanın başına geçmesiyle, gösterdiği fedakarlık örneğiyle büyüdü ve Nurus markası doğdu. 2000’li yılların başında ise bünyesine farklı disiplinlerden gelen birçok profesyoneli bünyemize katarak, dünya piyasalarına açıldık. Bugün üçüncü nesil olarak, babamızdan aldığımız Nurus’u abim Renan Gökyay ile birlikte dünyanın her yerinde iş yapan global bir markaya dönüştürdük. Tasarımdaki inovasyon başarımızla; dünyada geleceği şekillendiren 200 marka arasına girmenin de onurunu yaşıyoruz.  Dünya devlerinin bulunduğu Alman Tasarım Konseyi’ne Türkiye’den davet edilen ilk ve tek markayız.  Ayrıca bu konseye Almanya dışından davet edilen 10 firmadan biriyiz. Konseyin karar mekanizmasında da yer alıyoruz ve bu konseyde hem Ankara’yı hem de Türkiye’yi temsil etmekten onur duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Mağazada 20 tiyatro sahnesi
Nurus’un yeni mağazasında Türkiye’nin en fazla tasarım ödülü alan markası olarak ürünlerini hem tekil, hem de çoğul kullanım şekilleri göstererek sunmak istediklerini vurgulayan Güran Gökyay, “Amiral Gemisi olarak tanımladığımız mağazamızı Profit Neşet Güne ekibi ile birlikte tasarladık. “Nurus Tasarım Galerisi” oluşturma hayaliyle yola çıktık. Neşet Gün ve ekibine de Nurus’un ruhuna uygun çok keyifli bir işe imza atmaları nedeniyle teşekkür ediyorum. Mağazamızda Epik tiyatroda olduğu gibi farklı temada 20 adet tiyatro sahnesi kurguladık. Ürünlerimizi, adeta oyuncular gibi hayal ettik. Bir sürü “star”’ın rol aldığı 20 farklı senaryo ortaya çıkardık. Bu senaryolar belli bir süre sonrasında yeniden yazılabilir ve değiştirilebilir olsun istedik. Konuklarımızda interaktif bir sanat galerisi içerisinde geziyorlarmış hissini uyandırmak, sıcak, insana yakın, etkileyici, renkli, sürprizli, şaşırtmacalı, neşeli, enerji dolu bir atmosfer yaratmak en büyük hedefimizdi” dedi.